mamutistan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mamutistan

mmm.mamutistan mizah melmeketi

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

EMASYA

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
Zodyak : Başak
Doğum tarihi : 29/08/54

EMASYA Empty
MesajKonu: EMASYA   EMASYA I_icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 6:37 pm

EMASYA
.EMASYA Emasya10

Kıbrıs Harekatı yapıldıktan 4 ay sonraki kış tertibiyle 20 yaşımı doldurup asker oldum. Erzincan 59. topçu tugayı çavuş talimgahına gönderdiler. Piyade eğitimleri, dershane dersleri, nöbetler.. Aslında ünivesite terklerin bölümü olmasına rağmen, yokluktan bendeniz lise 1 den kaçkına, hayatımda ilk defa duyduğum logaritma dersleri verildi.

Bizim Ateş İdare takımı teğmeni bir gün tahtaya EMASYA yazdı. Biz, her halde AMASYA demek istedi diye düşünürken, kelimenin açılımını altalta yazdı:

EMNİYET
ASAYİŞ
YARDIM

EMASYA, bunların kısaltmasıdır. Bizim işimiz, garnizon bölgesindeki en büyük mülki amirin isteğiyle alarma geçip, en kısa zamanda olay yerine intikal etmektir. Komutan emri olmadan hareket edemezsiniz. Sizi alana kadar bırakıldığınız yeri terk etmeyeceksiniz.

Şubat geldi, rütbesiz erat dağıtıma gitti. 59 da sadece acemi olarak Çavuş Talimgah Taburu kaldık.Bize de kıpkırmızı onbaşı pırpırlarını taktılar. Gideceğimiz yerin belli olmasını dört gözle bekliyorduk. Tam o sırada 75 Erzincan olayları başladı. Bize de EMASYA alarmı verildi. Mermisiz M1 tüfeklerimiz ve kasaturalarımızla REO kamyonlara bindik. Erzincan'a girince, her sokak başına ikişer kişi olarak bırakıldık. Kasatura tak! Emri de aldık. Hiç birşey olmuyordu.

Bacaklarım kilitlenince,nöbet yerinden ayrılmadan biraz turlamaya başladım. Başımda miğfer de vardı. Elinden tuttuğu küçük bir çocuk olan adam, sarılıp şapur şupur yanaklarımdan öptü. Adam, tanımadığımı anlayınca ifade etti."Sen, benim hanım doğumda kan kaybederken taze kan vermiştin." Şaşkınlıkla, "çocuk nasıl?"diyebildim. "Çok iyi" deyip kayboldu. Biraz sonra elinde tost-ayran poşetiyle geldi. Diğer köşedeki arkadaşıma da almıştı.

Bu konuda cdenizkent'in MİLLİYET bloglarını da okumanızı tavsiye ederim
http://mamut.yetkinforum.com
tevrat

tevrat

Erkek
Zodyak : Boğa
Doğum tarihi : 06/05/54

EMASYA Empty
MesajKonu: DUYMAYANLARA VE HİSSETMEYENLERE İTHAF OLUNUR   EMASYA I_icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 7:52 pm

SV.AVUS,
FIKRALAR BÖLÜMÜNÜ BULAMADIM.ONUN İÇİN BURAYA AKTARIYORUM.AFFOLA.

DUYMAYANLARA VE HİSSETMEYENLERE İTHAF OLUNUR
“Doktor Bey” der yaşlı kadın;
- “Gaz sorunum var ancak çok şikâyetçi de sayılmam. Gaz çıkardığım zaman ne ses çıkıyor ne de kötü kokuyor. Mesela geldiğimden beri en az yirmi kez gaz çıkardım ama siz farkına bile varmadınız.”

Doktor:
- “Bu hapları alın bir hafta sonra sizi tekrar göreyim” der. Bir hafta sonra yaşlı kadın kontrole gelir.
-Doktor Bey bana ne halt verdiniz bilmiyorum” der, “Gaz çıkardığım zaman hâlâ ses çıkmıyor ama müthiş kötü kokmaya başladı.”

Doktor :
-“Çok iyi” der, “Burnunuz düzelmiş, şimdi sıra kulaklara geldi.”

DUYMAYANLARA VE HİSSETMEYENLERE İTHAF OLUNUR.

EMASYA
1 sayfadaki 1 sayfası